sound on / switch sound off - click
« 25.06.19 »

TennisLive.net - tennis live scores, stats and H2H »»

 ATP-S - ANTALYA TURKEY
11:30 THOMPSON J. (AUS) Winner plays Celikbilek or Gulbis.
KLAHN B. (USA)
11:30 CELIKBILEK A. (TUR) Winner plays Thompson or Klahn.
DZUMHUR D. (BIH)
13:30 KRAWIETZ K. (GER) Winner plays Carreno Busta.
ILKEL C. (TUR)
13:30 SONEGO L. (ITA) Winner plays Carballes Baena or Mannarino.
GUNNESWARAN P. (IND)
15:30 CARBALLES BAENA R. (ESP) Winner plays Sonego or Gunneswaran.
MANNARINO A. (FRA)
 ATP-S - EASTBOURNE GREAT BRITAIN
11:00 EVANS D. (GBR) Winner plays Herbert or Lopez.
ALBOT R. (MDA)
11:00 CLARKE J. (GBR) Winner plays Verdasco.
MAYER L. (ARG)
13:00 JARRY N. (CHI) Winner plays Simon or Sandgren.
CUEVAS P. (URU)
13:00 NORRIE C. (GBR) 0 3 To finish (3-0). Winner plays Edmund.
CHARDY J. (FRA) 0 0
14:00 WARD J. (GBR) Winner plays Djere.
FABBIANO T. (ITA)
15:00 HERBERT P-H. (FRA) Winner plays Evans D. or Albot.
LOPEZ F. (ESP)
16:00 SIMON G. (FRA) Winner plays Jarry or Cuevas.
SANDGREN T. (USA)
 ATP-D - ANTALYA TURKEY
11:30 MOLCHANOV D./ZELENAY I.
MOLTENI A./VLIEGEN J.
13:30 ARENDS S./MIDDELKOOP M.
PAES L./PAIRE B.
14:30 DODIG I./POLASEK F.
GONZALEZ S./QURESHI A-U-H.
15:30 DZUMHUR D./EBDEN M.
LINDSTEDT R./PUETZ T.
15:30 JEBAVY R./OSWALD P.
AGABIGUN S./EREL Y.
 ATP-D - EASTBOURNE GREAT BRITAIN
13:00 SKUPSKI K./SKUPSKI N.
DANIELL M./KOOLHOF W.
16:00 LONDERO J.I./NORRIE C.
MCLACHLAN B./NIELSEN F.
18:00 CECCHINATO M./LAJOVIC D.
BOPANNA R./CUEVAS P.
19:00 CABAL J.S./FARAH R.
MELO M./MURRAY A.
20:00 CLAYTON S./WARD J.
MARTIN F./ROGER-VASSELIN E
20:00 INGLOT D./KRAJICEK A.
JARRY N./MAYER L.
 WTA-S - EASTBOURNE GREAT BRITAIN
11:00 KUDERMETOVA V. (RUS) Winner plays Alexandrova.
BENCIC B. (SUI)
11:00 MINELLA M. (LUX) Winner plays Sakkari or Konta.
JABEUR O. (TUN)
11:00 STOSUR S. (AUS) Winner plays Kerber.
KENIN S. (USA)
11:00 PUTINTSEVA Y. (KAZ) Winner plays Kontaveit or Friedsam.
BERTENS K. (NED)
13:00 TSURENKO L. (UKR) 1 6 3 To finish (6-3, 3-0). Winner plays Peterson.
DIYAS Z. (KAZ) 0 2 0
13:00 CORNET A. (FRA) 1 6 2 To finish (6-3, 2-1). Winner plays Gavrilova or Zhang S.
SVITOLINA E. (UKR) 0 3 1
13:00 HERCOG P. (SLO) 0 3 To finish (3-4). Winner plays Parmentier.
STRYCOVA B. (CZE) 0 4
13:00 KONTAVEIT A. (EST) Winner plays Putintseva or Bertens.
FRIEDSAM A-L. (GER)
15:00 GAVRILOVA D. (AUS) Winner plays Cornet or Svitolina.
ZHANG S. (CHN)
15:00 VONDROUSOVA M. (CZE) Winner plays Pliskova Ka.
MERTENS E. (BEL)
15:00 SAKKARI M. (GRE) Winner plays Minella or Jabeur.
KONTA J. (GBR)
17:00 SABALENKA A. (BLR) Winner plays Petkovic or Wozniacki.
ZIDANSEK T. (SLO)
18:00 STEPHENS S. (USA)
OSTAPENKO J. (LAT)
19:00 PETKOVIC A. (GER) Winner plays Sabalenka or Zidansek.
WOZNIACKI C. (DEN)
19:00 HSIEH S-W. (TPE)
HALEP S. (ROU)
 WTA-S - WIMBLEDON GREAT BRITAIN
11:00 DAVIS L. (USA) Winner plays Zanevska or Di Lorenzo.
SCHOOFS B. (NED)
11:00 LIU C. (USA) Winner plays Kostyuk or Kalinskaya.
MRDEZA T. (CRO)
11:00 ZAVATSKA K. (UKR) Winner plays McNally or Nara.
HON P. (AUS)
11:00 CADANTU A. (ROU) Winner plays Xu S. or Martincova.
DOLEHIDE C. (USA)
11:00 ANDERSON R. (USA) Winner plays Broady or Ahn K.
KORPATSCH T. (GER)
11:00 VIKHLYANTSEVA N. (RUS) Winner plays Lottner or Perrin.
ZARYCKA A. (CZE)
11:00 LI A. (USA) Winner plays Larsson or Shinikova.
CEPELOVA J. (SVK)
11:00 BLINKOVA A. (RUS) Winner plays Di Giuseppe or Aiava.
HIVES Z. (AUS)
11:00 ZANEVSKA M. (BEL) Winner plays Davis or Schoofs.
DI LORENZO F. (USA)
11:00 KOSTYUK M. (UKR) Winner plays Liu C. or Mrdeza.
KALINSKAYA A. (RUS)
11:00 XU S. (CHN) Winner plays Cadantu or Dolehide.
MARTINCOVA T. (CZE)
11:00 LOTTNER A. (GER) Winner plays Vikhlyantseva or Zarycka.
PERRIN C. (SUI)
11:00 MCNALLY C. (USA) Winner plays Zavatska or Hon.
NARA K. (JPN)
11:00 DI GIUSEPPE M. (ITA) Winner plays Blinkova or Hives.
AIAVA D. (AUS)
11:00 BROADY N. (GBR) Winner plays Anderson R. or Korpatsch.
AHN K. (USA)
11:00 LARSSON J. (SWE) Winner plays Li A. or Cepelova.
SHINIKOVA I. (BUL)
13:00 LIU F. (CHN) Winner plays Tig or Badosa.
KHAZANIUK D. (ISR)
13:00 GARCIA PEREZ G. (ESP) Winner plays Gatto-Monticone or Serban.
WANG XIY. (CHN)
13:00 SRAMKOVA R. (SVK) Winner plays Danilovic or Silva E.
HESSE A. (FRA)
13:00 BUYUKAKCAY C. (TUR) Winner plays Lisicki or Babos.
RAINA A. (IND)
13:00 OSUIGWE W. (USA) Winner plays Peng or Murray.
BUCSA C. (ESP)
13:00 RADANOVIC D. (SRB) Winner plays Begu or Lu Jia-J.
DODIN O. (FRA)
13:00 TIG P.M. (ROU) Winner plays Liu F. or Khazaniuk.
BADOSA P. (ESP)
13:00 BONAVENTURE Y. (BEL) Winner plays Taylor or Paquet.
LOEB J. (USA)
13:00 ZAJA A. (GER) Winner plays Ormaechea or Haddad Maia.
GEORGES M. (FRA)
13:00 LISICKI S. (GER) Winner plays Buyukakcay or Raina.
BABOS T. (HUN)
13:00 PENG S. (CHN) Winner plays Osuigwe or Bucsa.
MURRAY S. (GBR)
13:00 GATTO-MONTICONE G. (ITA) Winner plays Garcia Perez or Wang Xiy.
SERBAN R. (CYP)
13:00 DANILOVIC O. (SRB) Winner plays Sramkova or Hesse.
SILVA E. (GBR)
13:00 BEGU I-C. (ROU) Winner plays Radanovic or Dodin.
LU JIA-J. (CHN)
13:00 TAYLOR G. (GBR) Winner plays Bonaventure or Loeb.
PAQUET C. (FRA)
13:00 ORMAECHEA P. (ARG) Winner plays Zaja or Georges.
HADDAD MAIA B. (BRA)
15:00 GLUSHKO J. (ISR) Winner plays Raducanu or Liang E-S.
MINNEN G. (BEL)
15:00 BOUZKOVA M. (CZE) Winner plays Kalinina or Bolkvadze.
CEPEDE ROYG V. (PAR)
15:00 GORGODZE E. (GEO) Winner plays Frech or Rus.
BONDAR A. (HUN)
15:00 IN-ALBON Y. (SUI) Winner plays Ozgen or Zhang Yux.
BOGDAN A. (ROU)
15:00 LEPCHENKO V. (USA) Winner plays Xun or Kerkhove.
ZHUK S. (RUS)
15:00 TREVISAN M. (ITA) Winner plays Paolini or Flink.
PONCHET J. (FRA)
15:00 BAINS N. (GBR) Winner plays Kovinic or Vickery.
LAO D. (USA)
15:00 KALININA A. (UKR) Winner plays Bouzkova or Cepede Royg.
BOLKVADZE M. (GEO)
15:00 RYBAKINA E. (KAZ) Winner plays Hogenkamp or Tomova.
PEREZ E. (AUS)
15:00 RADUCANU E. (GBR) Winner plays Glushko or Minnen.
LIANG E-S. (TPE)
15:00 FRECH M. (POL) Winner plays Gorgodze or Bondar.
RUS A. (NED)
15:00 XUN F.Y. (CHN) Winner plays Lepchenko or Zhuk.
KERKHOVE L. (NED)
15:00 PAOLINI J. (ITA) Winner plays Trevisan or Ponchet.
FLINK V. (RUS)
15:00 KOVINIC D. (MNE) Winner plays Bains or Lao.
VICKERY S. (USA)
15:00 OZGEN P. (TUR) Winner plays In-Albot or Bogdan A.
ZHANG YUX. (CHN)
15:00 HOGENKAMP R. (NED) Winner plays Rybakina or Perez E.
TOMOVA V. (BUL)
17:00 RODIONOVA AR. (AUS) Winner plays Doi or Birrell.
MUHAMMAD A. (USA)
17:00 BARA I. (ROU) Winner plays Ruse or Karatancheva.
KIICK A. (USA)
17:00 MA S. (CHN) Winner plays Bolsova or Gauff.
IVAKHNENKO V. (RUS)
17:00 HAN X. (CHN) Winner plays Lumsden or McPhee.
SAMSONOVA L. (RUS)
17:00 RUSE E-G. (ROU) Winner plays Bara or Kiick.
KARATANTCHEVA S. (BUL)
17:00 SHARIPOVA S. (UZB) Winner plays McHale or Shimizu.
KUCOVA K. (SVK)
17:00 SAVINYKH V. (RUS) Winner plays Smitkova or Haas.
WICKMAYER Y. (BEL)
17:00 HIBINO N. (JPN) Winner plays Kawa or Jones F.
STOLLAR F. (HUN)
17:00 GRAMMATIKOPOULOU V. (GRE) Winner plays Zimmermann or Eraydin.
JUVAN K. (SLO)
17:00 DOI M. (JPN) Winner plays Rodionova Ar. or Muhammad.
BIRRELL K. (AUS)
17:00 ZIMMERMANN K. (BEL) Winner plays Grammatikopoulou or Juvan.
ERAYDIN B. (TUR)
17:00 BOLSOVA A. (ESP) Winner plays Ma or Ivakhnenko.
GAUFF C. (USA)
17:00 LUMSDEN M. (GBR) Winner plays Han X. or Samsonova.
MCPHEE K. (AUS)
17:00 KAWA K. (POL) Winner plays Hibino or Stollar.
JONES F. (GBR)
17:00 MCHALE C. (USA) Winner plays Sharipova or Kucova K.
SHIMIZU A. (JPN)
17:00 SMITKOVA T. (CZE) Winner plays Savinykh or Wickmayer.
HAAS B. (AUT)
 WTA-D - EASTBOURNE GREAT BRITAIN
11:00 HALEP S./OLARU R.
ROSOLSKA A./YANG Z.
14:00 MELICHAR N./PESCHKE K.
DART H./WATSON H.
16:00 FLIPKENS K./MATTEK-SANDS B
DUAN Y-Y./ZHENG S.
17:00 ATAWO R./ZVONAREVA V. 1 6 5 To finish (6-2, 5-6).
KASATKINA D./KONTAVEIT A. 0 2 6
20:00 CHAN H-C./CHAN L.
GROENEFELD A-L./SCHUURS D.
21:00 KUDERMETOVA V./OSTAPENKO J
KICHENOK N./SPEARS A.
21:00 SABALENKA A./YASTREMSKA D.
STOSUR S./ZHANG S.
Powered by: LiveVysledky.sk & Bwin